top of page
IMG_7693 (Копировать).JPG
Берестянський старостинський округ.
Адреса: 60333, с. Берестя. 
Староста: Кочурка Раду Порфирович
IMG_7693 (Копировать)
IMG_7692 (Копировать)
IMG_7688 (Копировать)
IMG_7689 (Копировать)
IMG_7684 (Копировать)
IMG_7686 (Копировать)

Село Берестя розташоване на відстані 7 кілометрів від траси Київ - Чернівці, в 30 кілометрах від районного центру Новоселиця і в 60 кілометрах від обласного центру - Чернівців. Вперше назву села згадувано в документах 1456 року, за рік до приходу до влади в Молдові Штефана Великого.

У 1735 році в центрі села була побудована дерев’яна церква з ортодоксальним християнським віросповіданням.  В 1990 році в селі почалося будівництво нової церкви.  У 1996 році було освячено нову Свято Успенську церкву.

Про існування школи в селі Берестя відомо з матеріалів інспекторського контролю проведеного в 1896 – 1897 навчальному році. Один з інспекторів занотував в одному звіті, що школа була створена у 1892 році на кошти сільської спільноти і з допомоги ерапхіальної ради.

 

До 1940 року в селі налічувалось 203 господарства, в них проживало 1024 її жителів. Війна відняла життя 41 жителів села. В 1947 році, як і в інших селах району почали організовувати колгоспи. У селі вдалося створити колгосп, який назвали „Комунар». Головою став Молдован Прокопій. А в 1959 році до колгоспу „Комунар» приєдналося ще 3 села - Малинівка, Довжок і Керстинці. 3 1965 року головою колгоспу став Бернік Георгій Василевич з села Малинівка. В селі побудували маленький електричний млин, маленький клуб, де по неділям молодь організовувала вечора, танці. Під час релігійних свят на полях перед колгоспниками виступали старші покоління аматорів з концертами. В 1973 році колгосп перейменували в «Дружба народів» і головою став Капрош Федір Олексійович. В 1991 році рішенням загальних зборів колгоспників село вийшло зі складу колгоспа „Дружба народів» і створили новий колгосп „Берестянський», головою був вибран С.І.Бакалим.

В 1971 році восьмирічна Берестянська школа прийняла своїх перших учнів. У селі діє середня школа, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, поштове відділення, торгівельні заклади. Село радіофіковане, працює телефонна мережа.  Мудряк Валентина Василівна, завідуюча сільською бібліотекою, ветеран бібліотечної справи.

Фольклорний колектив села (кер. А. Русу) – учасник обласного фольклорно-етнографічного фестивалю.  Оркестр народних інструментів “Флуєраш” (кер. І.Мудряк).

У 1952 р. Бересті  народився художник – вітражист Анатолій Васильович Винту. Закінчив сільську восьмирічну школу, навчався у Чернівецькому художньому училищі. З 1999 р. Анатолій Васильович є членом творчого колективу художників-вітражистів „Три - в одному” Львівської асоціації „Вікно”.

У Балківцях народилися і жили народний художник Ксенія Григорівна Паламарчук. В Італії вперше була проведена виставка її робіт.

Порфирій Семенович Сандуляк – творча обдарована цікава людина. Любить літературу, фольклорист. Видав книжку невигаданих історій під назвою “Нехай вам розкаже дід”.

Жителі села пишаються своїм земляком, членом спілки художників України Андрієм Георгійовичем Житарем. Його картини є в обласних колекціях громадян багатьох країн. Особливого значення набуває сьогодні розквіт народного ремесла. Тут і вишивка нитками і бісером, ткацтво, вироби з дерева і лози та інші.

Неперевершеними майстрами є викопувачі криниць Михайло Сикора і Сергій Романел, які успадкували цю справу від своїх батьків.

bottom of page