top of page
Котелівський старостинський округ.
Адреса: 60340,
с. Котелеве 
Староста: ЗЕЛІСКО Володимир Леонтійович.
Котелеве
Котелеве
Котелеве
Котелеве
Котелеве
Котелеве
Котелеве
Котелеве
Котелеве

Село Котелеве відоме з XIV ст.( 1322р.) Замфір Арборе в своєму словнику за 1904 р. писав: «Це село Хотинського повіту Новоселицької волості, розташоване в долині річки Гошиці».

Селом протікала річка Глодос, в якій водилося багато різної риби. А навкруги росли ліси. Існує кілька версій про походження назви села.  За однією з них, Котелеве походить від слова «котел» – тутешня місцевість у формі котла, куди виселяли селян-кріпаків через несплату податків. Друга версія гласить: у селі проживали хороші майстри, які виготовляли великі котли для вичинки овечої й телячої шкіри.

За архівними даними, 1728 року в селі налічувалось 420 будинків, в яких проживали 1063 чоловіки і 1072 жінки. Функціонувала православна церква. Були в селі один водяний, два парових і три вітряних млини.

У 1774 році за умовами Кучук-Карнайджійського мирного договору між Росією і Туреччиною Новоселиця стала прикордонним пунктом і була розділена на дві частини: західну окупувала Австрія, а східна залишилася під турками. Кордон у місті між двома державами проходив по річці Рокитнянка.  У східній частині Новоселиці землі належали молдавським поміщикам з роду Струдз. У 1812 році Бухарестським договором Новоселиця й частина навколишніх сіл, що були у складі Хотинського повіту, були прилучені до Росії.

Наприкінці XIX століття село почало зростати. За архівними даними у 1884-1886 роках у селі проживали 1243 жителі, лише троє з яких уміли читати. У селі було 276 селянських господарств, з яких 57 були безземельними, а 219 господарств орендували на три роки землю і платили за одну фалчу (десятину) по 10 карбованців на рік.

З 1918 по 1940 роки село входило до складу королівської Румунії. У січні 1919 року відбулося Хотинське повстання проти румунських властей, учасниками якого були і жителі села.

У селі в 30-і роки минулого століття функціонувала школа, в якій сільські діти навчалися румунською мовою. Першим директором школи був Васкан Василь Григорович. У 1947 році почалася масова колективізація. У цьому ж році, 22 серпня, в селі було створено колгосп імені Чапаєва. У 1950 році колгоспи були об'єднані в один – імені Чапаєва.

У 1976 році колгосп імені Чапаєва (с. Котелеве) об'єднали з колгоспом імені Котовського (с. Черленівка). Утворилося нове сільськогосподарське об'єднання «Росія». У цей час був введений у дію міжгосподарський свинокомплекс. За ці роки було завершено будівництво середньої школи, побудовано тракторний стан, реконструйовано виробничі приміщення, благоустроєно тваринницьку ферму. У 1990 році колгосп знову роз’єднали.

Площа населеного пункту становить 554,8 га. Із них під забудовою та присадибними ділянками - 500 га.

bottom of page