• Пресслужба

Бліц-відповіді на питання про сплату податку на нерухоме майно – 2021



Громадянин має декілька об’єктів житлової нерухомості, які розміщені в різних населених пунктах. До якого контролюючого органу він може звернутись для проведення звірки даних, щоб сплатити податок на нерухоме майно?

Фізичні особи – власники нерухомого майна відповідно до п.п.266.7.3 п.266.7 ст.266 ПКУ мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку. Якщо виявляють розбіжності між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове ППР.

Попереднє ППР вважають скасованим (відкликаним).

Крім того, фізособи, з використанням КЕП, мають можливість переглянути сформовані ППР щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого через офіційний вебпортал ДПС.

Власник нерухомості отримав повідомлення-рішення, але вважає, що сума податку повинна бути іншою, ніж зазначена в цьому повідомленні. Як виправити нараховане зобов’язання?

Необхідно звірити на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, розмір загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості та право на користування пільгою із сплати податку.

У разі виявлення розбіжностей із даними, підтвердженими платником податку, орган фіскальної служби за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

Як оподатковується нерухомість, яку фізична особа отримала у власність в другій половині року?

Що стосується новоствореного (нововведеного) об'єкта житлової нерухомості, то податок сплачується фізичною особою платником починаючи з місяця, у якому виникло право власності на такий об'єкт. Орган державної податкової служби направляє податкове повідомлення рішення зазначеному власникові після одержання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт.

22 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Який документ повинен надати приватний підприємець – платник єдиного податку на вимогу покупців

Який документ повинен надати приватний підприємець – платник єдиного податку на вимогу покупців за продані товари, якщо він має право не використовувати РРО? У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій