top of page
  • Фото автораПресслужба

Відбувся форум «Асоціація міст України єднає Україну»

Міський голова Марія Нікорич взяла участь у форумі «Асоціація міст України єднає Україну» з нагоди Дня Соборності України та 30-річчя Асоціації міст України м.Івано-Франківськ.

На Форумі з вітальним словом виступив Голова Чернівецької міської ради, директор Чернівецького Регіонального відділення Асоціації міст України Роман Клічук: «Асоціація міст України - це хороша підтримка, це хороша площадка для комунікацій, для обміну досвідом та звісно, для лобізму інтересів міст. Тут ми всі маємо можливість познайомитись і всі мери, з яким я знайомий - дійсно об’єднані однією ідеєю: «Я хочу жити в єдиній, сильній країні, в європейських містах, в багатій державі. Справді, не діляться мери на політичні сили. Чи то мер зі східної України, чи із західної України, нас справді об’єднують однакові цінності. І тому я бажаю, щоб Асоціація міст України розвивалась, щоб лобіювала інтереси кожного міста. Я впевнений, що в нас є ще багато попереду».


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан розповів про найуспішніші проекти, реалізовані організацією: «Одним з найуспішніших проектів АМУ є діалогові платформи між центральною і регіональною владою та місцевим самоврядуванням. Це кращі практики і так звані історіі успіхів. Зрозуміло, що це і зміни до бюджетно-податкового кодексу у 2014 році, названі бюджетною децентралізацією - один з найуспішніших проектів за 30 років. Я хотів би відзначити і перший Закон про місцеве самоврядування і розділ в Конституції і Закон про службу. Всі базові документи були розроблені у свій час АМУ і та сама концепція реформування.

Радниця Голови АМУ Оксана Продан наголосила: «АМУ - це найбільше об’єднання сьогодні в Україні, яке відстоює інтереси місцевого самоврядування, яке бореться за кожного громадянина і мешканця від самої маленької громади до столиці. Сьогодні є основний виклик для АМУ - це агресія і сьогодні абсолютно всі громади, незалежно від того, де вони знаходяться: на сході чи заході, на півдні чи на півночі - говорять, готуються, працюють для того, щоб ставати частиною сильної України, посилювати Україну, для того, щоб ні в кого не виникло бажання заходити на нашу територію - і це головний сьогодні виклик, якого ще не було. Але я точно знаю, що АМУ, яка сьогодні об’єднує майже 1000 громад в цьому році знайде нові рішення, які потребують мешканці громад та органи місцевого самоврядування.» Цього року АМУ святкує 30-річчя, і цей Форум започатковує низку заходів з відзначення ювілейної дати. Оксана Продан побажала АМУ «ставати ще сильнішою, ще більшою, ще потужнішою і робити Україну щасливою.»

Олександр Слобожан побажав АМУ «довіри між членами АМУ всередині, конструкнтивного діалогу з центральною владою.»

9 переглядів0 коментарів