top of page
  • Фото автораПресслужба

Відбулося засідання проектної команди на виконання бюджетної програми Міністерства розвитку громад

Новоселицька МТГ – одна з чотирьох громад України, яка впроваджує проєкт на виконання бюджетної програми Міністерства розвитку громад та територій України «Підтримка регіональної політики України» у секторі «Загальноукраїнська солідарність».


Проєкт «Спільне коріння як поштовх до сталого розвитку Новоселицької та Новоолександрівської об’єднаних територіальних громад» має за мету залучення західних і східних регіонів України до співпраці у сфері культури, історичних та культурологічних досліджень. Реалізовуватиме його Новоселицька МТГ у співпраці з Волоським старостинським округом Новоолександрівської ОТГ, що на Дніпропетровщині. Волоський старостинський округ обраний невипадково, це – румунське поселення на Наддніпрянщині, засноване волохами, яких, за переказами, захопили запорізькі козаки за часів російсько-турецької війни під Очаковим (1770 р.) Нині село повністю асимільоване слов’янським населенням.

В межах проєкту його автори планують популяризувати нематеріальну культурну спадщину серед учнів навчальних закладів та молоді обидвох громад. Це – і збір інформації, і менторство вчителів народознавства та краєзнавців, і майстер-класи з ткацтва. Планується конкурс учнівських відео робіт про культурну спадщину населених пунктів громади, який завершиться спеціальним кінофестивалем. Буде знято і документальний фільм про спільне коріння жителів громад.

З впровадженням проєкту очікується і поліпшення туристичної привабливості. До прикладу, стіну однієї з будівель на центральній площі Новоселиці прикрасить мурал в етностилі із зображенням дівчини з тайстрою. У стіну-мурал буде вмонтовано QR-код, який відправлятиме користувачів на веб-сторінку, де транслюватимуться згадані вище відео роботи і буде розміщена інформація з життя громади.

Головною «родзинкою» проєкту стане брендування тайстри як унікальної буковинської торбинки. Виготовляти тайстру вчитиметься молодь обидвох громад, для цього в межах проєкту планують придбати ткацькі верстати, а досвідчені мисткині проведуть майстер-класи.

В межах проєкту планують також придбати пересувний вуличний кінотеатр, який «подорожуватиме» населеними пунктами громади, та мобільну сцену – для творчої і талановитої Новоселиччини річ вельми затребувана.

А увінчає проєктні заходи фестиваль «NovoFest», який планують провести в Новоселиці на завершальному етапі проєкту. Передбачається, що участь у ньому візьмуть творчі колективи з Буковини, Дніпропетровщини, Молдови та Румунії.

Проєкт розрахований на два роки. Його загальний бюджет – понад 4,5 мільйона гривень, фінансування передбачене як з державного, так і місцевого бюджетів. А економічну вигоду автори вбачають у створенні додаткової туристичної атракції, просуванні туристичного бренду та навчанні жителів обидвох громад новим креативним індустріям.

Імплементація проєкту розпочалась у вересні цього року. Відбулось чергове засідання робочої групи, яке провела голова Новоселицької МТГ Марія Нікорич. Учасники проєктної команди і працівники апарату міської ради, відповідальні за його реалізацію, обговорили зроблене (зокрема придбано сім комплектів багатофункціональних прінтерв для населених пунктів громади) та окреслили плани на найближчий час. Уже до завершення цього тижня, як очікується, збереться Молодіжна рада громади, яка має затвердити положення про конкурс на кращу відео роботу про культуру і традиції рідного краю і власне оголосити цей конкурс.

158 переглядів0 коментарів