top of page
  • Фото автораПресслужба

Делегація Слобожанської ОТГ знайомились із Новоселицькою громадою

У Новоселицькій громаді протягом двох днів з ознайомчим візитом перебувала делегація Слобожанської ОТГ Дніпровського району Дніпропетровської області на чолі з селищним головою Іваном Камінським в рамках менторського супроводу громад-партнерів DOBRE (#DOBRE).


Слобожанська громада створена на старті процесу децентралізації. Іван Камінський розповів колегам з Новоселиччини про все, що довелося долати на шляху становлення. Так, селище Слобожанське вигідно розташоване неподалік Дніпра – обласного центру. Тут розміщені органи влади Дніпровського району, працюють - Дніпропетровський тепличний комбінат, м’ясокомбінат «Ювілейний», Дніпропетровський племінний завод, НДПІ землеустрою, ДП «Південний ринок» та інші підприємства. Відповідно – і солідні власні надходження до бюджету – біля 370 мільйонів щороку, відповідно – і можливості розбудовувати інфраструктуру, як от сучасний стадіон; понад стоквартирний будинок для місцевих спеціалістів, котрі потребували житла; басейн, який нині будують. Звичайно ж, є проблеми. І, якщо перефразувати класика: то кожна громада має свої успіхи, а от негаразди у всіх однакові. Як, до прикладу, ті, що виникли після приєднання у 2020-му нових територій з усім їх проблемним «приданим». І господарі, і їх гості ділились досвідом вирішення подібних проблем, шукали спільні шляхи їх вирішення.

Гості з цікавістю ознайомились зі здобутками й проблемами Новоселицької МТГ. Вони відвідали будинок культури, ЦНАП, стадіон, лікарню, ДП «М’ясо Буковини». Також ознайомились з інфраструктурою сіл Маршинці, Динівці та Строїнці. Самобутність Новоселицької громади, історичні і культурні цінності, які тут ретельно зберігають вразили гостей.

Окремо обговорено можливості подальшої співпраці Новоселицької та Слобожанської громад.Візит відбувся за підтримки Програми «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ приносить кращі результати та ефективність» (#DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (#USAID). Новоселицька територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Чернівецькій області.

101 перегляд0 коментарів