top of page
  • Фото автораПрес-служба

Дії при виявленні вибухонебезпечних предметів


Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, обстрілів всієї території нашої держави з різного типу озброєння лишаються залишки боєприпасів або навіть нерозірваних снарядів. Натрапити на небезпечну знахідку сьогодні можна практично скрізь: на приватних земельних ділянках, у полях, лісосмугах, парках, річках, ставках і навіть просто на вулицях. Також вибухонебезпечні предмети можуть бути замасковані і виглядати як побутові речі, залишені без нагляду. Усі вони містять вибухові речовини та можуть спрацювати від тертя, удару, інших механічних дій. Навіть після тривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати.

ДСНС закликає громадян бути уважними і обережними, та надає рекомендації щодо дій при виявленні вибухонебезпечних предметів:

- у жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не доз­воляйте це робити іншим;

- відійдіть від підозрілого предмета якомога далі;

- негайно повідомте про небезпечну знахідку підрозділи ДСНС (за номером 101) або поліції (102);

- якось позначте місце знахідки;

- дочекайтеся приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вкажіть місце розташування підозрілої знахідки.


Категорично заборонено:

- переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо;

- користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, адже вони можуть спровокувати вибух;

- палити та використовувати відкритий вогонь поблизу місця, де знаходиться вибухонебезпечний предмет або предмет схожий на нього;

- здійснювати на пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Невиконання цих вимог може призвести до тяжких наслідків та коштувати вам життя.

Будьте уважними та не ризикуйте життям. Бережіть себе!

Чернівецьке районне управління

ГУ ДСНС України у чернівецькій області

10 переглядів0 коментарів