top of page
  • Фото автораПресслужба

Збережемо природу від вогню


Літо – це пора не лише відпочинку на природі, а й напруженої роботи рятувальників. Бо часто через жарку погоду та недотримання людьми елементарних правил безпеки у цю пору виникають лісові пожежі.


Найчастіше така пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі витівки з вогнем.

З метою недопущення лісових пожеж працівниками відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чернівецького районного управління ГУ ДСНС та лісниками постійно проводиться інформаційно-розяснювальна робота серед відпочиваючих.

Щоб попередити пожежу, перебуваючи на природі на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

· палити, кидати непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

· підпалювати суху траву на галявинах, у лісі та на відкритих територіях;

· звалювати та спалювати на відкритих територіях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

При розпалювані вогнища, вкрай необхідно:

· розпалювати вогнище, по можливості, на місці попереднього;

· місце розпалювання вогню розчистити від сухої трави, листя, гілля та іншого лісового сміття, обкласти це місце камінням або обсипати землею (піском);

· не залишати вогнище без нагляду;

· по закінчені відпочинку, обов’язково залити вогнище водою або засипати піском, переконатись, що вогонь повністю загашено;

· кинуті порожні пляшки, непогашені сірники, цигарки можуть стати причиною загорання сухої трави та, як наслідок, пожежі.

За порушення правил пожежної безпеки в лісах та природних екосистемах передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафів.

Будьте пильними, неухильно дотримуйтеся, правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж – суспільний обов’язок кожного члена суспільства!


Чернівецьке районне управління ГУ ДСНС

9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

(Наказ МВС від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту») 1. З метою належної організації використання фонду захисних споруд з