top of page
  • Фото автораПресслужба

Новоселицька громада вчиться розвиватися у громад Тернопільщини

За підтримки Програми USAID DOBRE у співпраці з Агенцією розвитку громад Буковини, начальниця відділу економіки Новоселицької МТГ Майя Ракоча та заступник голови Молодіжної ради громади Сергій Рябко відвідали громади Тернопільської області, куди їздили з навчальним візитом.

- Дуже багато креативу, позитиву і гарних ідей, які ми можемо втілити у себе вдома, творчо переосмисливши, - розповідає Майя Ракоча. – В кожній з чотирьох ОТГ є своя «родзинка», яка робить комфортнішим життя мешканців громади і починає приносити прибуток від того, що сюди приїздять туристи. Свою навчальну поїздку ми почали із Заводської громади, яку очолює Людмила Павлінська. Тут обладнали дуже цікавий центр дозвілля – з власною фотостудією, фотозоною, танцювальним і музичним класами, тут можна творити оригінальні картини з допомогою піску. Започатеовано фестиваль «Родинний бал».

Вразила Теребовля^ cтворено комунальне підприємство, яке займається популяризацією ткристичного потенціалу громади. Створено сучасний медіацентр, де працює громадська організація, яку очолює Ілона Козак і яка популяризує громаду та організовує «цікавинки» для туристів. Зокрема – веломаршрути, для яких можна напрокат взяти велосипед. Туристичні квести в онлайн режимі, для їх проходження необхідний лише Інтернет і сканер для QR кодів. Але найбільше враження, як на мене, справляє музей-майстерня, де можна поринути в історію Теребовлі (є навіть спеціальні стенди для імпровізованих розкопок є), і власноруч ляльку-мотанку виготовити, екосумку або порцеляновий посуд розписати, ще й навчитись мило варити та свічки виготовляти. І місцеві, і туристи не шкодують для цього від 50 до 150 гривень. Дуже неординарна в Теребовлі і книгозбірня, якою опікується Наталка Махно, до прикладу, влітку для дітей тут організовують читальну залу під відкритим небом"

В Байковецькій громаді представникам Новоселицької громади показали шкільну обсерваторію в селі Лозова, де можна милуватись зоряним небом і вивчати його. На території колишньої колгоспної ферми керівник однієї з приватних компанії, що працює на території громади, Олександр Твердохліб облаштував кінноспортивний клуб. Він поділився досвідом співпраці бізнесу і місцевої влади на користь всіх жителів громади.

У Копичинецькій громаді створили майстерню дерев’яного декору. Затсупник голови Новоселицької молодіжної ради Сергій Рябко власноруч виготовив собі сувенір – новорічну іграшку. Тут чітко організовано співпрацю місцевих виробників із органами виконавчої влади, із користю для всіх.

"Ми сподіваємось втілити отриманий досвід в розвитку нашої громади," - зазначила Майя Ракоча.

152 перегляди0 коментарів