Новоселицькі податківці запрошують декларантів на тренінги

Для окремих категорій фізичних осіб, які зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи, Новоселицьке управління ГУ ДПС у Чернівецькій області проводить щочетверга тренінги (навчання) стосовно способів подання та порядку її заповнення.


Начальник Новоселицької ДПІ – Анжела Паскар роз’яснювала відвідувачам, що традиційно з початком нового року в Україні стартує кампанія декларування доходів. До 1 травня громадяни звітуються про отримані у попередньому році доходи. Посадовець наголосила, що порядок подання такої декларації передбачає Податковий кодексу України та звернула увагу, що не всім треба подавати річну податкову декларацію, а лише тим громадянам, які минулого року отримали доходи, з яких не сплачено податок на доходи фізичних осіб. Це головний момент, який повинні врахувати громадяни.

За словами Анжели Василівни, якщо ви торік здавали в оренду рухоме чи нерухоме майно, продавали власне майно, надавали послуги, наприклад з обробітку землі, отримали від такої діяльності дохід, але не сплатили податки, до 1 травня 2020 року закон зобов’язує відзвітувати про такі доходи.

Обов’язковому декларуванню підлягають доходи від отримання спадщини від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та іноземні доходи. Декларацію також подають особи, які отримали доходи від продажу інвестиційних активів.

Податковий кодекс дозволяє декларанту самостійно обрати спосіб подання декларації. Активні користувачі інтернет-технологій можуть зробити це через Електронний кабінет, що працює на єдиному вебпорталі ДПС України. Важливо, щоб такий декларант зареєструвався в Електронному кабінеті, попередньо отримавши кваліфікований електронний підпис. Це буде найбільш швидко та зручно. Також, декларацію можна надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше, ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації. Проте можна особисто відвідати Центр обслуговування платників Новоселицької ДПІ та за участі фахівців податкової служби заповнити декларацію про доходи.

Деклараційні тренінги проводяться щотижнево: детальніше за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/406837.html

8 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Єдина звітність: На сайті ДПС з'явилися електронні формати єдиної звітності

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, 3 березня в Реєстрі електронних документів на сайті ДПС з'явилися електронні формати для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. У податковій

Приватні підприємці I групи можуть не сплачуват податок і ЄСВ за 5 місяців

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що Законом України від 04.12.2020 р. №1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної