top of page
  • Фото автораПрес-служба

Ні! Спалюванню сухої трави

Оновлено: 8 вер. 2022 р.


Щороку восени люди починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і дворових територій та спалювати його. Але забувають, що це завдає шкоди здоров'ю людини та довкіллю - забруднюється повітря, вода, а також пошкоджується ґрунтовий покрив!

Чому не можна спалювати суху рослинність?

Забруднення повітря. Негативний вплив на здоров’я людини - респіраторні захворювання , алергія, підвищений ризик виникнення ракових пухлин.

Зниження родючості ґрунту. Підстилка із сухостою оберігає ґрунт у зимові місяці від промерзання, а влітку від небезпечного ущільнення. Тому підпал знищує ту органіку, що забезпечує пористість, рихлість ґрунту, її вологоємність, здатність утримувати елементи мінерального живлення рослин в тих формах, з яких вони можуть швидко вивільнятися в ґрунтовий розчин.

Зміна клімату. Пам’ятаємо, що пожежі – це додаткові викиди парникових газів у атмосферне повітря!

Тварини опиняються під загрозою зникнення. Зайці, їжаки, білки, земноводні, плазуни та гризуни – страждають спочатку від пожеж, а потім від нестачі їжі. Руйнуються їх кладки та гнізда.

Зникнення окремих видів рослин. Заміть різнотрав’я росте бурян.

Особливу загрозу складає що до такого диму входять: важні метали, чадний газ, пил, оксиди азоту, канцерогенні сполуки!

Спалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншо природною рослинністю, опалого листя на землях сільськогосподарського призначеня, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, -

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 3060 грн до 6120 грн) і на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн до 21420 грн) (ст.77-1 КупАП «Cамовільне випалювання рослинності або її залишків»).

Громадяни, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, відмовтесь від спалювання сміття й рослинних залишків! Якщо ви бачите, як інші палять листя та траву – поясніть, чому це не слід робити.

Кожен із нас має законні підстави боротися із підпалами, відстоюючи своє конституційне право на довкілля, безпечне для життя і здоров’я!


Чернівецьке районне управління

Головного управління ДСНС

України у Чернівецькій області

11 переглядів0 коментарів