top of page
  • Фото автораПресслужба

Овруцька громада Житомирщини переймає досвід цивільного захисту населення у Новоселицької громади

Успішний приклад організації системи цивільного захисту Новоселицької громади Буковини сьогодні перейняли фахівці Овруцької громади Житомирщини. Консультацію обміну досвідом організували на базі Чернівецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

«Досвід корисний, коли ним діляться. Новоселицька громада має гарну практику формування системи цивільного захисту і для Овруцької громади Житомирщини – це буде важливою допомогою. Адже найкращий спосіб навчання – це навчання на конкретних прикладах», - наго

ошує Тетяна Татарчук, керівниця Чернівецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».

Для Овруцької громади розвиток системи цивільного захисту є надважливим завданням, адже територія громади велика, населених пунктів 96 і доступ до окремих сіл ускладнений. Тому фахівці громади прагнуть отримати якісний та успішний досвід інших громад.

«Минулого року ми відчули сповна необхідність ефективної системи цивільного захисту. Лісові пожежі, які вирували на території лісових масивів та сіл громади завдали нам значних збитків. Сьогодні ми маємо повноваження для такої роботи, але фінансування та досвіду не вистачає. Тому ми покладаємо великі сподівання на цей обмін», - наголошує Оксана Левківська, керівник відділу економіки та інвестицій Овруцької міської ради.

Андрій Мамавко, начальник відділу цивільного захисту населення Новоселицької громади, детально розповів про роботу відділу в громаді, специфіку регіону та успішні приклади боротьби із надзвичайними ситуаціями.

«Новоселицька громада має більше загроз від повеней. І формуючи систему цивільного захисту ми акцентували увагу на комунікації та забезпечення навченими кадрами. Сьогодні ми маємо декілька каналів оперативної комунікації та злагоджену команду», - наголошує Андрій Мамавко.

Під час консультації учасники обговорили такі питання:

- формування структури цивільного захисту;

- підбір кадрів та створення волонтерських команд;

- пошук фінансування діяльності пожежно-рятувальних підрозділів;

- налагодження системи комунікації з населенням;

- робота в надзвичайних ситуаціях.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

87 переглядів0 коментарів