top of page

Офіційне працевлаштування – це гарантія соціального захисту

На сьогоднішній день однією з проблем в сфері соціального страхування працівників залишається проблема легалізації робочих місць. Роботодавці усілякими шляхами намагаються уникнути оформлення трудових відносин з найманими працівниками, щоб не сплачувати податки та страхові внески. Або зменшити суми податків шляхом оформлення трудових відносин договором цивільно-правового характеру.

Від неналежного оформлення трудових відносин, перш за все, страждає особа, яка погоджується на таку працю. Без оформлення трудових відносин працівники позбавляються прав та гарантій передбачених трудовим законодавством, а саме:

· гарантованого розміру заробітної плати;

· права на відпустку;

· права на оплату лікарняного;

· права на скорочений робочий день та достроковий вихід на пенсію, при умові роботи в шкідливих умовах праці;

· права на допомогу по безробіттю;

права на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та ін.

Відповідно до ст. 43 Конституції України кожен громадянин має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

При вирішенні питання, на яких умовах працювати працівникові необхідно зважити всі «за» і «проти» та прийняти найбільш оптимальне та правильне рішення.

Так при офіційному працевлаштуванні працівник отримує наступні переваги:

- легальна робота – стабільна заробітна плата, впевненість у завтрашньому дні;

- сплачені із заробітної плати страхові внески – це гідна пенсія в майбутньому, страхові виплати в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, у зв’язку з настанням нещасного випадку на виробництві, у зв’язку з настанням безробіття;

- можливість реалізувати свої здібності до продуктивної та творчої праці, проявити себе, закріпити за собою позитивну репутацію, мотивація до удосконалення навиків виконуваної роботи та перспектива в подальшому кар’єрного зросту;

- оформлення саме трудового, а не цивільно-правового договору, дає можливість працівникам, які пропрацювали тривалий час на посадах, віднесених законодавством до шкідливих, звертатися до органів Пенсійного фонду за оформленням пільгової пенсії до досягнення загально визначеного пенсійного віку, оскільки виключно за наявності трудових відносин у роботодавця виникає обов’язок проводити періодично атестацію робочих місць із залученням для цього спеціалістів державної інспекції праці;

- гарантії з боку роботодавця по дотриманню норм трудового законодавства: встановлення тривалості робочого часу згідно з існуючими нормами, заборона роботи у вихідні дні, надання оплачуваної відпустки, створення належних умов праці на робочому місці, вирішення питань охорони праці і т.д.;

- можливість захисту законом прав та інтересів працівників та розгляду трудових спорів, що виникають між працівником та роботодавцем, у судовому порядку.

Тільки офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників, а для роботодавців – запорукою процвітання бізнесу. Встановлення тривалих трудових відносин, постійні працівники, відсутність плинності кадрів – це якісна реклама для самого роботодавця. І лише при належному ставленні до своїх прав та обов’язків обидві сторони трудових відносин можуть розраховувати на позитивний результат та досягнення поставлених цілей.

Провідний спеціаліст відділу соціального

захисту населення - інспектор праці

Новоселицької міської ради Октавіян ІОНІЦОЙ

21 перегляд0 коментарів