top of page
  • Фото автораПресслужба

Позашкільна освіта - серед головних приоритетів

Шановні жителі Новоселицької об’єднаної територіальної громади!Вельмиповажні вчителі, батьки, учні!

Останнім часом в соцмережах спостерігається стурбованість мешканців громади з приводу того, що одночасно с ліквідацією Новоселицького району, з 1 січня 2021р. будуть ліквідовані позашкільні заклади освіти: Центр спортивного туризму, краєзнавства та екскурсій учнівськ


ої молоді, Будинок дитячої творчості. У зв’язку із цим, виконавчий комітет Новоселицької міської ради надає наступні роз’яснення.

Ми розуміємо, що у системі освіти, як невід’ємний складник освіти, важлива роль належить позашкільній освіті. І серед дітей та батьків Новоселицької ОТГ позашкільна освіта є однією з пріоритетних. Позашкільна освіта забезпечує розвиток здібностей дітей та молоді у сфері освіти, науки, культури, фізичної культури і спорту, технічної та іншої творчості, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та/або професійної діяльності. Саме тому, в Комплексній програмі розвитку освіти Новоселицької ОТГ на 2020-2024 роки, яка затверджена рішенням XXXIV сесії VII скликання №34/3 від 06.02.2020р., заплановано створення позашкільних закладів в Новоселицькій ОТГ. Проаналізувавши ситуацію та зробивши відповідні розрахунки, в липні 2020 року на розгляд виконавчого комітету Новоселицької міської ради було винесено питання щодо створення двох позашкільних установ, які стануть власністю Новоселицької об’єднаної територіальної громади:

-комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа» Новоселицької міської ради Чернівецької області;

- комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» Новоселицької міської ради Чернівецької області.Виконавчий комітет Новоселицької міської ради прийняв рішення про винесення питання щодо створення вищезазначених установ на розгляд сесії Новоселицької міської ради.

В серпні 2020 року рішенням сесії Новоселицької міської ради створено комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа» Новоселицької міської ради Чернівецької області, який на даний момент функціонує і надає послуги за спортивними напрямками, відповідно до запитів і вподобань населення.

З метою винесення на розгляд сесії Новоселицької міської ради питання про створення комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Новоселицької міської ради Чернівецької області, на сайті Новоселицької міської ради розміщено проєкт рішення із вищезазначеного питання та проєкт Статуту. Роботу комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Новоселицької міської ради Чернівецької області планується організувати за напрямками: художньо-естетичний, науково-технічний, еколого-натуралістичний. Також в структурі закладу планується турисько-краєзнавчий відділ. Питання створення закладу планується розглянути на черговій сесії Новоселицької міської ради.

Запропонована нами структура позашкілля відповідає вимогам щодо організації позашкільної освіти в ОТГ, а саме: на 1000 дітей шкільного віку – 10 ставок гурткової роботи. Створення та організація роботи вищезазначених позашкільних установ надасть можливість підвищити якість надання освітніх послуг в громаді, забезпечить виконання Комплексної програми розвитку освіти Новоселицької ОТГ на 2020-2024 роки, покращить співпрацю між всіма ланками системи освіти Новоселицької ОТГ, задовольнить потреби мешканців громади в отриманні позашкільної освіти і, в цілому, сприятиме позитивному іміджу громади.

46 переглядів0 коментарів