top of page
  • Фото автораПресслужба

Правила поведінки на льоду


У зв’язку з погіршенням погодних умов та пов’язаним з ним утворенням нестійкого крижаного покрову на водоймах на території ННПП, з метою запобігання виникненню нещасних випадків нагадуємо вам основні правила поведінки на льоду.

Щоб зберегти своє здоров’я, слід пам’ятати наступне:

Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.

Перш ніж ступати на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.

Міцність льоду можна визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0:

– для одного пішохода – лід синюватого або зеленкуватого відтінку, товщина повинна бути не менше 5-7 см., лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води у товщі льоду; – для групи людей (масові переправи пішки) – товщина не менше 15 см; – при масовому катанні на ковзанах – 25 см.

Забороняється виходити на лід за таких умов: – якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці виходу стічних і промислових вод; – у випадку швидкої течії річки у цьому місці; – за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів; – у випадку різного забарвлення льоду; – під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час весняного потепління.

Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг та виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі!

Забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини!

Перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинитися і повернутись назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Під час руху по льоду звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають v водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.

І, звичано, краще без потреби не виходьте на лід!

Що робити, якщо ви провалилися у холодну воду:

Необхідно зберігати спокій, не панікувати і не метушитися; • Треба голосно покликати на допомогу; • Позбавлятися слід тільки від того одягу, який вас тягне вниз; у будь-якому випадку постарайтеся залишити на собі головний убір, голова повинна бути максимально захищена, нехай навіть і мокрим головним убором; • Не намагайтеся відразу ж видертися на лід. Підніміться на поверхню в місці провалу і прийміть у воді горизонтальне положення, відвівши ноги назад, а не під себе, щоб тіло не склалося вдвічі під льодом. Остерігайтеся гострого льоду; • Вибиратися на лід необхідно з тієї сторони, з якої ви провалилися; • Не намагайтеся вибратися на лід тільки за допомогою рук; • Широко розкиньте руки по краям льоду, щоб не зануритися з головою; якщо можливо, переберіться до того краю ополонки, де течія не захопить вас під лід; • Пристосуйтеся і постарайтеся переміститися усім тілом на лід, або обережно перекиньте одну ногу, а потім іншу; • Вибравшись з ополонки потрібно відкотитися або відповзти від неї на безпечну відстань; • Коли ви вибралися на берег, зніміть з себе весь одяг, максимально відіжміть нижню білизну, витріться нею, знову відіжміть її і надіньте на тіло. Максимально захистіть голову і одягніть щось на ноги. Після цього надіньте верхній одяг, нехай навіть і замерзлий, і робіть зігріваючі вправи, не дозволяйте собі заснути.

Як допомогти людині, яка провалилася під лід:

Негайно крикніть йому, що йдете на допомогу, при можливості приверніть увагу інших людей та телефонуйте 101; • Наближатися до ополонки слід повзком, широко розкинувши руки, буде краще, якщо підкласти лижі, лист фанери, дошку, будь-який плоский міцний предмет, щоб збільшити площу опори і повзти на ній; • Не підповзаючи до самого краю ополонки, витягувати постраждалого необхідно за допомогою мотузки, ременя, шарфа, якої-небудь підручної дошки або жердини. Кидати предмети потерпілому необхідно за 3-4 метри від краю ополонки; • Якщо ви не один, то, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому; • Дійте рішуче і скоро, постраждалий швидко клякне в крижаній воді, намоклий одяг тягне його донизу; • Подавши постраждалому підручний засіб, витягніть його на лід і повзком рухайтеся від небезпечної зони; • По можливості, потерпілого швидко переодягніть в сухий одяг, організуйте обігрів спини і грудей, зробіть масаж кінцівок; не намагайтесь зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його у теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми; дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості; • Потерпілого необхідно терміново доставити в тепле приміщення (прогрітий намет або кабіна автомобіля), по можливості надати першу допомогу, необхідну при переохолодженні, і викликати швидку допомогу; • Потерпілому ні в якому разі не давайте спиртне «для зігріву». Спиртне в даному випадку провокує різке некероване зниження внутрішньої температури тіла.

25 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

(Наказ МВС від 09.07.2018 № 579 «Про затвердження вимог з питань використання та обліку фонду захисних споруд цивільного захисту») 1. З метою належної організації використання фонду захисних споруд з