• Пресслужба

Проведуть капітальний ремонт музею Новоселицького ліцею

В Новоселиці розпочинається проєкт - "Розвиток та збереження споруд історичної та культурної спадщини Новоселицького ліцею Новоселицької МТГ Чернівецька області, який визнаний переможцем в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА".Створено проектну команду, з якою сьогодні зустрілась голова Новоселицької громади Марія Нікорич. Заявником проєкту виступила Новоселицька міська рада, партнери – ГО «Новоселицька Агенція економічного розвитку та транскордонної співпраці» і Новоселицький ліцей.

Ні для кого не новина, що Новоселицький ліцей розташовується у більш як столітніх будівлях, що мають місцеву історичну та культурну цінність. Комплекс будівель заснований у 1893 році як будинок російської митниці на кордоні з Австро-Угорщиною. Вона складається з 5-ти одноповерхових корпусів з орнаментальною цегляною кладкою, прикрашеними в’яззю пілястрами та арочними вікнами з кам’яними візерунками. В одному з корпусів розміщений музей історії навчального закладу, який відображає історію з моменту виникнення історичної пам’ятки. На сьогодні у всіх корпусах збережено архітектурний стиль, що дає можливість порівняти та віднайти схожість в оформленні будівлі з Новоселицьким залізничним вокзалом - найяскравішою спорудою міста. Будівля вокзалу знаходиться поряд з приміщеннями ліцею та була збудована у 1905 році. Разом ці будівлі формують унікальну сукупність нерухомих об’єктів спадщини місцевого значення.

Основною проблемою є низька відвідуваність музею населенням краю. Її вирішення автори проєкту побачили зокрема у проведенні капітального ремонту приміщення музею, який допоможе зберегти історичну та культурну пам’ятку, розвинути музейну та екскурсійну справи. Важливо надати музею стратегічної ролі як посередника між минулим та теперішнім. У 2019-2020 роках силами небайдужих жителів у приміщенні зробили косметичний ремонт, оновили експозицію та інформаційні стенди, чим підвищили рівень зацікавленості музеєм як місцевих жителів, так і гостей міста (понад 2000 осіб).

Використання музею як відправної точки екскурсії корпусами та сусіднього Новоселицького вокзалу дозволить створити додаткову культурно-екскурсійну послугу для мешканців та гостей громади, а для школярів - цікаво вивчати історію та культуру громади і регіону. Для цього в межах проєкту буде розроблений екскурсійний маршрут (музей, Новоселицький залізничний вокзал, споруда на кордоні між двома імперіями Російської та Австро-Угорської, Церква святого Миколая, Церква святого Георгія, Церква Успіня Пресвятої Богородиці, Новоселицька синагога Альт-Ной)ю Для проведення екскурсій підготують трьох екскурсоводів. Заплановане і провендення конференції з обміну досвідом по збереженню місцевої історичної та культурної спадщини між учнями Новоселицької МТГ та учнями Усть-Путильської територіальної громади, які також беруть участь в Програмі підтримки ініціатив місцевих карпатських громад.

Проєкт буде виконуватись за співфінансування Новоселицької міської ради, яка зацікавлена в своєму розвитку та промоції території. Розрахований він на три місяці. Як зазначила голова Новоселицької МТГ Марія Нікорич під час зустрічі з учасниками проєкту, уже до кінця нинішнього року мають бути проведені перші екскурсії в оновленому приміщенні музею.

20 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора КУ "Центр надання соціальних послуг"

Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Комунальної установи "Центр надання соціальних послуг" Новоселицької міської ради Чернівецького району Чернівецької області Відповідно д

Оголошення про початок формування конкурсної комісії

про початок формування конкурсної комісії для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Комунальної установи "Центр надання соціальних послуг" Новоселицької міської ради Чернівецьког

Продовжено термін подання проєктів програми Громадського бюджету

Міською радою продовжено термін подання проєктів реалізація яких проводиться в межах фінансування Цільової програми Громадського бюджету (Бюджету участі) Новоселицької міської територіальної громади н