top of page
  • Фото автораПресслужба

Розпочався капітальний ремонт музею Новоселицького ліцею

В Новоселиці стартувала реалізація проєкту - "Розвиток та збереження споруд історичної та культурної спадщини Новоселицького ліцею Новоселицької МТГ Чернівецька області, який визнаний переможцем в межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад ЄВРОРЕГІОН "КАРПАТИ - УКРАЇНА".


Заявником проєкту виступила Новоселицька міська рада, партнери – ГО «Новоселицька Агенція економічного розвитку та транскордонної співпраці» і Новоселицький ліцей.

Новоселицький ліцей, що розташовується у більш як столітніх будівлях, що мають місцеву історичну та культурну цінність, заснований у 1893 році як будинок російської митниці на кордоні з Австро-Угорщиною. Вона складається з 5-ти одноповерхових корпусів з орнаментальною цегляною кладкою, прикрашеними в’яззю пілястрами та арочними вікнами з кам’яними візерунками. В одному з корпусів розміщений музей історії навчального закладу, який відображає історію з моменту виникнення історичної пам’ятки.

Основною проблемою є низька відвідуваність музею населенням, тому вирішити її планують зокрема у проведенні капітального ремонту приміщення музею, який допоможе зберегти історичну та культурну пам’ятку, розвинути музейну та екскурсійну справи. У 2019-2020 роках силами небайдужих жителів у приміщенні зробили косметичний ремонт, оновили експозицію та інформаційні стенди.

Сьогодні тут встановлено нові вікна і двері, встановлюється гіпсокартон, невдовзі розпочнеться ремонт підлоги та інші роботи.

В межах проєкту буде розроблений екскурсійний маршрут (музей, Новоселицький залізничний вокзал, споруда на кордоні між двома імперіями Російської та Австро-Угорської, Церква святого Миколая, Церква святого Георгія, Церква Успіня Пресвятої Богородиці, Новоселицька синагога Альт-Ной). Для проведення екскурсій підготують трьох екскурсоводів. Заплановане і провендення конференції з обміну досвідом по збереженню місцевої історичної та культурної спадщини між учнями Новоселицької МТГ та учнями Усть-Путильської територіальної громади, які також беруть участь в Програмі підтримки ініціатив місцевих карпатських громад.

Проєкт виконується за співфінансування Новоселицької міської ради, яка зацікавлена в своєму розвитку та промоції території. Розрахований він на три місяці. Перші екскурсії в оновленому приміщенні музею сподіваються провести ще цього року.

42 перегляди0 коментарів