top of page
  • Фото автораПресслужба

У міській раді вивчають ситуацію із освітленням населених пунктів громади

Вуличне освітлення є другою пріоритетною послугою, яку в Новоселицькій громаді мають поліпшити в межах програми #DOBRE. Який стан справ з освітленням вулиць в населених пунктах МТГ, обговорили сьогодні учасники робочої групи під час своєї чергової зустрічі під головуванням Марії Нікорич.


Про те, що зроблено в цьому напрямі торік, поінформували старости сіл громади. Картина достатньо строката. Декілька цифр і фактів. У Рингачі минулого року встановили освітлення у двох провулках, цьогоріч – ще в одному, і село буде повністю освітлене. Ще дві вулиці підлягають освітленню в Шишківцях, роботи тут проводили і минулоріч – з допомогою Новоселицької міської ради і агрохолдингу «Контінентал Фармер Груп», який орендує тутешні землі. Із 48 кілометрів маршинецьких вулиць та провулків освітлений 41. На 96 відсотків освітлені Строїнці, на 93 – Довжок. Зелений Гай має вуличне освітлення – теж не без допомоги «Контінентал Фармер Груп». Повністю освітлена і Малинівка, а ось у сусідніх Динівцях, Бересті і Котелевому ще є над чим попрацювати. Торік у Динівцях частину робіт провели – за рахунок коштів сільчан та бюджету громади, у Котелевому модернізували систему освітлення по Центральній і Новоселицькій вулицях – за рахунок субвенції з державного бюджету. У Котелевому необхідно ще й встановити нічне освітлення в новому масиві, але це проблематично, оскільки мешканцям кількох нових вулиць необхідно спочатку узаконити свої новобудови. А от у Рокитному новий масив планують нарешті підключити до нічного освітлення, тут свої помешкання узаконили щонайменше десятеро власників новобудов, крім того, торік в селі продовжили роботи з освітлення – за рахунок внесків рокитненців. У сусідній Слободі необхідно продовжити лінії для встановлення ліхтарів. Щодо центру громади, то в Новоселиці потрібно модернізувати систему освітлення по Центральній та Хотинській вулицях. А найголовнішим завданням залишається встановлення вуличного освітлення по об’їзній, справа вимагає достатньо коштів, міська влада має намір звернутись по допомогу до тих, чиї підприємства розташовані вздовж.

Не менш важливим завданням залишається обслуговування і поточне утримання існуючої системи освітлення населених пунктів громади. Ставлячи перед собою це завдання, в громаді сподіваються і на небайдужість жителів СТГ, зокрема, коли йдеться про заміну ліхтаря. Адже нічне освітлення наших населених пункті – перш за все, безпека кожного мешканця громади.

62 перегляди0 коментарів