top of page
  • Фото автораПресслужба

У Новоселицькому ліцеї №2 після реставрації відкрили музей

Оновлено: 30 груд. 2021 р.

У Новоселиці сьогодні презентували відреставрований музей Новоселицького ліцею №2. Капітально відремонтоване приміщення, оновлені експозиції, цікаві інсталяції, сертифіковані екскурсоводки і новий екскурсійний маршрут Новоселицею, яка свого часу була містом двох імперій.

Усе це стало можливим в межах проєкту "Розвиток та збереження споруд історичної та культурної спадщини Новоселицького ліцею у Новоселицькій МТГ Чернівецької області, який впроваджено в рамках Програми підтримки ініціативи місцевих карпатських громад, що реалізує Асоціація "ЄВРОРЕГІОН КАРПАТИ-УКРАЇНА". Кошти на реалізацію проєкту виділили з обласного бюджету, співфінансування - з бюджету Новоселицької МТГ, яка виступила бенефіціаром проєкту, партнери - ГО "Новоселицька Агенція економічного розвитку та транскордонної співпраці" і Новоселицький ліцей №2.

На сьогоднішнє новосілля завітали Марія НІКОРИЧ, Новоселицький міський голова; Олексій ГРУШКО, голова Агенції регіонального розвитку Чернівецької області; Олена Меркулова-Плахута, голова ПАТ "Імпульс"; Світлана СКРИКУЛЯК, голова ГО Новоселицької Агенції економічного розвитку татранскордонної співпраці; Аделіна РУСНАК, начальниця відділу освіти Новоселицької міської ради; Інна КАЛІСТРУК, директорка Новоселицького ліцею №2; керівники закладів освіти міста Новоселиця та педагогічний колектив закладу.

Гостей гостинно зустріли ліцеїстки Олександра КРАВЧУК, Ганна РУССУ та Ірина ЛУКІЯН, які єсертифікованими екскурсоводами, разом зісвоєю наставницею вчителькою історії Оксаною ОБЕРШТ.Музей закладу розмістився в двох кімнатах. Перша – історико-краєзнавчого спрямування, друга – етнографічна вітальня. Першу екскурсію для відвідувачів провела вчитель історії ліцею №2 Оксана ОБЕРШТ, яка розповіла присутнім, як працювали над реалізацією проєкту, збором матеріалу, створенням експозицій. Цікавою була розповідь вчительки про історію міста Новоселиці та самого закладу освіти. Особливу увагу було акцентовано на проведені екскурсу по періоду історії, коли Новоселиця була містом двох імперій: Австро – Угорської та Російської, а також відтворення сюжетів єврейської спадщини.

По завершені екскурсії міський голова Марія НІКОРИЧ подякувала колективу за роботу, побажала подальшого розвитку та вручила ученицям сертифікати про проходження навчання екскурсоводів.

Директор Новоселицького ліцею №2 Інна КАЛІСТРУК подякувала всім, хто сприяв та допомагав колективу закладу в реалізації проєкту та запевнила присутніх, що дослідження історії рідного краю обов’язково будуть продовжені і музей поступово буде поповнюватись новими експозиціями.

59 переглядів0 коментарів