top of page
  • Фото автораПресслужба

У Новоселицькій громаді презентували початок чергового етапу програми DOBRE

24 травня 2021 року в Новоселицькій міській громаді було презентовано початок чергового етапу програми DOBRE, який спрямований на посилення доброчесності у громадах, поліпшення практик фінансового менеджменту і збільшення прозорості місцевих бюджетів.


Новоселицька громада долучилась до програми DOBRE, як громада четвертої когорти і на протязі наступних пів року представники громади пройдуть навчання під час тренінгу «Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ» та дізнаються про переваги прозорості бюджетних процесів та активної участі громадян в управлінні фінансами та про інноваційні інструменти оцінювання та підвищення рівня прозорості бюджетного процесу та фінансового управління в громадах.

Далі в рамках цього компоненту кожна громада за допомогою Методології оцінки прозорості місцевих бюджетів та у супроводі експерту Партнерства проведе оцінювання рівня прозорості власного бюджетного процесу,

- Вже найближчим часом розпочнеться оцінка фінансової прозорості громади за допомогою розробленої методології, що дасть можливість зробити свій офіційний сайт більш інформативним для жителів громади, де вони зможуть знайти всю інформацію про бюджет, – розповіла експертка програми Світлана Гудь.

Ще одним цікавим документом, який буде розроблено громадою спільно з експертами громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» - це “Бюджет для громадян”. Інноваційний формат пояснення простою мовою” складних бюджетних питань для мешканців. По завершенню документ буде представлено для підвищення рівня обізнаності громадян щодо бюджетного процесу та залучення до участі у ньому під час інформаційних акцій восени.

- Ми, як орган місцевого самоврядування, щиро вдячні експертам за допомогу у тому, щоб бюджет громади був ефективним, прозорим та доступним кожному жителю громади, щоб люди брали активну участь в його обговоренні та формуванні. Сподіваюся, в результаті реалізації цієї програми нам вдасться досягнути цього результату, - зазначила голова Новоселицької територіальної громади Марія Нікорич.

Захід проведено в рамках Програми «ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ приносить кращі результати та ефективність» (#DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Новоселицька територіальна громада є партнером Програми DOBRE у Чернівецькій області.

69 переглядів0 коментарів