• Пресслужба

У співпраці з громадою

Новоселицький районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області вже декілька років поспіль співпрацює з Чернівецьким благодійним фондом «Нова сім`я». 28 січня цього року відбулась робоча зустріч з головою Новоселицької МТГ Марією Нікорич, виконавчим директором ЧБФ «Нова сім`я» - Альоною Бежан, представником персоналу органу пробації Новоселицького району Віронікою Репужинською.


Представники фонду є волонтерами уповноваженого органу з питань пробації і саме завдяки ресурсному забезпеченню жителі населених пунктів Новоселицького району, а теперішнього Чернівецького, мають змогу стати на шлях виправлення, ресоціалізуватись в громаді – звісно ті, які усвідомлюють свою проблему і бажають далі йти життям дотримуючись Закону. Минулого року, завдяки Комплексній Програмі профілактики повторної злочинності на території Новоселицького району фондом виділено 100 тис. гривень на потреби суб’єктів пробації – ці кошти скеровані на анонімне, конфіденційне, безоплатне тестування суб’єктів пробації нашого району на соціально-небезпечні недуги: ВІЛ/СНІД інфекції, гепатити, туберкульоз; на попередження розповсюдження в соціумі цих недуг - на збір використаних шприців від ін’єкційних споживачів наркотиків і заміну одного використаного шприца на два стерильних. Ці заходи впродовж останніх років дали змогу пробаціоністам у співпраці із своїми партнерами, взаємодіючи, очистити окремі території м. Новоселиця від «розкиданих» довкола використаних шприців з-під нарко-психотропних сумішей та убезпечити людей від поширення хвороб. Допоки діяла Програма, наші підоблікові особи, які відбували покарання в ставились до ініціативи, брали участь у відповідному профілактичному процесі і вчились безпечній поведінці в соціумі. Завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду суб’єкти пробації систематично отримували засоби особистої гігієни, одяг, взуття, дитячі іграшки, продукти харчування, контрацептиви, оглядові медичні набори для огляду у лікаря-гінеколога, тощо. Персонал пробації стабільно був забезпечений канцелярським приладдям та засобами індивідуального захисту (медичні маски, антисептики, бахіли, миючі антисептичні засоби,) в карантинних умовах праці під час епідемії COVID-19).

З районного бюджету на 2020 рік пробації виділено 20 000 гривень, ці кошти були скеровані на підведення теплопостачання до приміщення сектору пробації. Завдяки розумінню і підтримці районної влади тодішньої та розумінню Новоселицької ОТГ поліпшено умови роботи.

Наразі децентралізація влади в Україні відбулась, в нашому районі створено 6 повноцінних громад: Мамалигівська, Новоселицька, Магальська, Ванчиковецька, Топорівська, Боянська ОТГ. Усі представники громад стоять на варті захисту прав та свобод своїх жителів, що і передбачено Конвенцією ООН про «Права людини». Сподіваюся, що з часом громади зрозуміють, що системне впровадження Комплексної програми з профілактики правопорушень, відповідно до норм Міжнародних та національних програм, шляхом взаємодії з органами місцевого самоврядування, освіти, правоохоронних органів, громадського сектору, сприятиме значному зменшенню кількості випадків скоєння протиправних адміністративних та кримінальних правопорушень серед дітей та молоді.

14 перегляд0 коментар

Останні пости

Дивитися всі

Як фізичній особі отримати документ, що засвідчує його реєстрацію у Державному реєстрі?

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз'яснює, що для отримання фізичною особою - громадянином України документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб - платників подат