Прес-служба
Новини ОДПІ

Не забудьте задекларувати іноземні доходи
Деклараційна кампанія добігає до завершення. Проте, ще не всі жителі, які мали обов‘язково задекларувати свої минулорічні статки, подали декларацію. Тож Новоселицька ОДПІ вкотре наголошує на необхідності своєчасного виконання конституційного обов‘язку тими громадянами, які відповідно до вимог Податкового кодексу України, мають зобов‘язання подати таку декларацію про отримані у 2017 році доходи. Зокрема, до цієї категорії громадян відносяться ті, хто отримував доходи за кордоном. Такі доходи підлягають обов‘язковому відображенню в щорічній декларації.
При цьому у разі, якщо між Україною та країною, в якій знаходиться джерело виплати, існує міжнародний договір, згода на обов’язковість дотримання якого надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Для цього потрібно надати відповідні підтверджуючі документи щодо суми отриманого доходу та суми сплаченого податку. Вимоги щодо оформлення такого документу містяться у статті 13 Податкового кодексу України. При цьому сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку відповідно до законодавства України. У випадку відсутності в платника податку підтверджуючих документів, сума податку буде обраховуватися із загальної суми отриманих доходів.
За неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичною особою доведеться відповідати
Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х, із змінами та доповненнями, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ця відповідальність не розповсюджується на випадки добровільного подання декларації (в т.ч. при реалізації права на податкову знижку).
Згідно з п. 5 підр. 1 Розділу ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 р.IV ПКУ для відповідного року.
За три місяці 2018 року Центрами обслуговування Новоселицької ОДПІ надано 3870 адміністративних послуг
Реалізовуючи державну політику у сфері адміністрування податків, Новоселицька ОДПІ, з поміж виконання інших завдань, забезпечують та організовують надання адміністративних послуг відповідно до Закону України “Про адміністративні послуги” та в межах своїх повноважень. Як і будь-який орган виконавчої влади, ДФС є суб’єктом надання адміністративної послуги, як результату здійснення його діяльності, спрямованої на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов’язків фізичних або юридичних осіб у випадку звернення таких осіб із заявами, відповідно до підстав та порядку, визначеному Законом.
Надання адміністративних послуг Новоселицькою ОДПІ здійснюється в 3-х центрах обслуговування платників (далі - ЦОП), які функціонують у Герцаївському та Хотинському відділеннях Новоселицької ОДПІ.
Організацію роботи з обслуговування платників в ЦОП забезпечують 7 працівників ОДПІ.
Станом на 01.04.2018 року працівниками Новоселицької ОДПІ в центрах обслуговування платників надано 3870 адміністративних послуг.
Про пільги пенсіонерам по сплаті земельного податку .
Новоселицька ОДПІ інформує, що від сплати земельного податку звільняються, зокрема, пенсіонери (за віком).
Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:
- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 га;
- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 га, в селищах – не більш як 0,15 га, в містах – не більш як 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га;
- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;
- для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.
До переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).
Якщо фізична особа має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 01 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельної ділянки для застосування пільги.
Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.
Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв).
При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).
Зазначена норма передбачена п. 281.1, п. 281.2, п. 281.4 ст. 281 Податкового кодексу України.