top of page
  • Фото автораПрес-служба

Новини ОДПІ


В Новоселицькій податковій провели сеанс "гарячої лінії"

Днями в.о. начальника Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області Анжелою Василівною Паскар проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Я маю право знати все про податки»

Пропонуємо до уваги відповіді на деякі запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Питання 1. Доброго дня, в минулому році отримала спадщину (квартиру) від бабусі. Чи необхідно подавати декларацію та сплачувати податки?

Відповідь. Доброго дня, з 1 січня 2017 року звільняється від обкладання податком на доходи фізичних осіб та військовим збором вартість спадщини/дарунків, отриманих від спадкодавця/дарувальника членами його сім’ї другого ступеня споріднення. До їх числа відносяться: рідний брат, сестра, бабуся, дід та онуки.

Отже, якщо у 2017 році було отримано спадщину від бабусі і у платника не має інших доходів, які необхідно задекларувати, то такий платник податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) до контролюючого органу не подає.

Питання 2. Чи передбачена відповідальність за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи ?

Відповідь. Відповідно до ст. 164 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з п. 5 підр. 1 Розділу ХХ ПКУ, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 розділу IV ПКУ для відповідного року.

Питання 3. Яка відповідальність передбачена за несвоєчасну сплату податків за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи?

Відповідь. Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянином самостійно до 1 серпня 2018 року. За несплату суми грошового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи у строк до 1 серпня року, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу (ця норма передбачена з п. 126.1 ст. 126 ПКУ).

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, згідно з п. 129.4 ст. 129 ПКУ на суми грошового зобов’язання, визначеного п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст 129 ПКУ (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені), нараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.

Питання 4. Скажіть, будь-ласка, якими сервісами надає можливість користуватися «Електронний кабінет платника податків» ?

Відповідь. «Електронний кабінет платника податків» надає можливість користуватися такими сервісами як: «Звітність», «Розрахунки з бюджетом», «Податковий календар», «Облікові дані», «Звірення розрахунків з бюджетом», «Книга обліку доходів і витрат».

Сервіс «Звітність» забезпечує користувачу можливість:

- створити пакет податкової звітності (декларації з додатками) або імпортувати таку звітність з бухгалтерських програм;

- самостійно перевірити створену звітність на наявність арифметичних помилок;

- вибрати орган ДФС, до якого має бути подана звітність;

- подати звітність в режимі реального часу з отриманням квитанції про її прийняття або неприйняття;

- переглянути подану звітність (незалежно від способу її подання) тощо.

Сервіс «Розрахунки з бюджетом» забезпечує користувачу доступ до інформації про стан його розрахунків із бюджетом. У зазначеному сервісі користувач, який перебуває на обліку в декількох ДПІ (за основним і неосновним місцями обліку), може вибрати ту ДПІ, яка його цікавить, зазначити бюджет, платіж і переглянути інформацію щодо розрахунків із вибраного платежу.

Сервіс «Податковий календар» нагадує користувачу про терміни подання звітності та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

Сервіс «Облікові дані платника» інформує користувача щодо його облікових даних за даними ДФС.

Сервіс «Звірення розрахунків з бюджетом» надає можливість платнику звірити розрахунки з бюджетом безпосередньо зі свого робочого місця, не витрачаючи час на відвідування органу ДФС.

Сервіс «Книга обліку доходів і витрат» забезпечує для фізичних осіб-підприємців (крім платників єдиного податку) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, можливість ведення Книг обліку доходів і витрат в електронному вигляді.

Торгуєш пивом – реєструй РРО

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадує, що 20.12.2017 року набула чинність Постанова Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №984 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000р. №1336. Зазначеною Постановою викладено у новій редакції пункт перший Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Відповідно до внесених змін, для отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями (пивом), зокрема фізичним особам – підприємцям, які сплачують єдиний податок, необхідно мати зареєстровані РРО та роздруковувати фіскальні чеки, що підтверджують виконання розрахункових операцій.

Нагадуємо, що суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю виключно пивом, необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

На модернізацію української армії платники Новоселицької ОДПІ перерахували понад 3,8 млн грн

Упродовж перших трьох місяців 2018 року платники податків Новоселицької ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області перерахували до державного бюджету понад 3852,5 тис. грн військового збору. Зазначена сума перевищує прогнозовану майже на 72,5 тис. грн або на 2,0 відсотка.

Проти січня-березня минулого року внесок платників Новоселицької ОДПІ на модернізацію української армії збільшився на більш ніж 815,4 тис. грн або 21,2 відсотка.

Нагадаємо, військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету. Його справляння запроваджено з 3 серпня 2014 року – до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Наразі платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і іноземні доходи; нерезиденти з доходами, отриманими в Україні; податкові агенти. Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування – загального місячного або річного оподатковуваного доходу.

Новоселицька ОДПІ: у І кварталі 2018 року до бюджету забезпечено 2930,4 тис. грн. податку на прибуток

У І кварталі 2018 року Новоселицькою ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області мобілізовано до бюджету 2930,4 тис. грн. податку на прибуток підприємств.

Зокрема, до державного бюджету забезпечено 2476,5 тис. грн. податку на прибуток, що на 59,6 тис. грн. або на 2,5 відс. більше прогнозованої суми..

Увага! Нагадуємо платникам податку на прибуток, що для підприємств із минулорічним доходом понад 20 млн гривень граничний термін подання декларації з податку на прибуток за перший квартал 2018 року – 10.05.2018 року, а сплата нарахованих у ній податку -не пізніше 18.05.2018 року.

Подання квартальної звітності поширюється також на підприємства, які ліквідуються в I кварталі 2018 року, з II кварталу переходять на сплату єдиного податку.

Однак, для новостворених платників податків, які зареєстровані протягом звітного року, передбачено лише річний період звітування. Тому вони сплачують податок на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному році (пп. «а» п.137.5 ПКУ).

Ця вимога поширюється і на колишніх платників єдиного податку, які з початку року або посеред року перейшли на загальну систему оподаткування. Їм необхідно звітуватися лише за рік (із дати переходу на загальну систему оподаткування і незалежно від розміру їхнього доходу).

Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу платників, що разом з декларації з податку на прибуток обов’язково подаються і додатки передбачені чинним законодавством.

Увага! Завершується кампанія декларування доходів!

Новоселицька ОДПІ Головного управління ДФС у Чернівецькій області нагадує, що громадянам та самозайнятим особам варто поспішити подати податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та визначити зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору за звітний 2017 рік.

Відповідно до норм Податкового кодексу громадяни та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, подають декларації про майновий стан і доходи – до 1 травня року, що настає за звітним. Останній день подання декларацій за 2017 рік – 2 травня 2018 року.

Платники податків подають декларації за місцем податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою, поштою або засобами електронного зв’язку.

Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом вкладення за 5 днів до закінчення граничного строку подання податкових декларацій. Якщо податкові декларації подаються в електронному вигляді з дотриманням вимог щодо реєстрації електронного підпису, надсилати їх потрібно до закінчення останньої години граничного строку подання.

Також, нагадуємо, що платники податків подають податкові декларації за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859». Бланки податкових декларацій можна завантажити на офіційному порталі ДФС України, за посиланням: http://sfs.gov.ua/others/deklaruvannya-gromadyan

#податкова

28 переглядів0 коментарів