top of page
  • Фото автораПрес-служба

29 серпня 2018 закінчується термін сплати майнових податків громадянами


Новоселицька ОДПІ нагадує, що до майнових податків належать:

- податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- транспортний податок;

- плата за землю.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки сплачується за місцем розташування об'єкта/об'єктів оподаткування.

Фізичним особам, які є власниками нерухомого майна, загальна площа якого перевищує пільгову, фіскальні органи обчислюють суму податку та надсилають податкове повідомлення-рішення.

Термін сплати цього податку фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Фізичні особи можуть сплачувати цей податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про прийняття податків.

Транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування.

Сплачують його фізичні особи, які є власниками легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (2013 рік) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 1 січня податкового року (у 2018 році - 1396125 грн.) .

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 тис. грн. за кожен такий легковий автомобіль.

Платник транспортного податку – власник легкового автомобіля,повинен сплатити цей податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Плата за землю сплачується за місцезнаходженням земельної ділянки.

Фізичними особами у сільській та селищній місцевості земельний податок може сплачуватися через каси сільських (селищних) рад або рад об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за квитанцією про приймання податкових платежів.

Облік фізичних осіб - платників земельного податку і нарахування сум податку здійснюється фіскальними органами.

Податкові повідомлення-рішення про сплату плати за землю та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі фіскальним органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) роком, тобто до 1 липня 2018 року.

Фізичними особами плата за землюсплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Таким чином, фізичні особи повинні сплатити майнові податки не пізніше 29 серпня 2018 року.

Оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання зазначену в отриманих податкових повідомленнях-рішеннях, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Поряд з цим, на суму податкового зобов’язання, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.

#податкова

45 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, 3 березня в Реєстрі електронних документів на сайті ДПС з'явилися електронні формати для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. У податковій