top of page
  • Фото автораПрес-служба

Відбулась транскордонна конференція щодо роздільного збору сміття


У ТРГК "Сонячна долина" відбулася транскордонна конференція "Роздільний збір сміття - імператив часу" в рамках проекту "Крок за кроком до роздільного збору відходів".

Участь у конференції, яка є одним з етапів у реалізації транскордонного проекту, взяли представники партнерів, органів місцевого самоврядування, компаній з управління відходів м. Новоселиці та комуни Сарата Веке (Фалештський район, Республіка Молдова), а також експертів з управління відходами.

Відкрила конференцію модератор проекту Світлана Скрикуляк, з вітальним словом до учасників звернувся заступник Новоселицького міського голови Сергій Арсеній. Детально прозвітував про хід реалізації проекту, успіхи і труднощі менеджер проекту Віктор Чимпоєш (Молдова).

Найзмістовнішою частиною конференції стали звіти про результати опитування громадської думки у приватному секторі м. Новоселиця та серед жителів комуни Сарата щодо роздільного збору сміття та методів роздільного збору відходів.

Результати досліджень, проведених методом анкетування у Новоселиці і Сараті, при тому, що пріоритети жителів міської і сільської місцевостей, помітно різняться, довели головне - більшість респондентів готові проводити роздільний збір сміття, при цьому розуміють, що паперові, скляні і пластикові відходи потребують роздільного збирання і утилізації, а також впевнені у корисності і позитивних результатах проекту.

Під час конференції перед учасниками виступила екологічна команда Новоселицького ліцею із флеш-мобом, яким вони не лише проілюстрували роботу своєї команди, а й залучили учасників конференції до обговорення проблем екології.

Також учасники заходу обговорили особливості законодавства щодо управління твердими побутовими відходами, ситуацію із роздільним збором сміття в Чернівецькій області та перспективи у цьому напрямку, участь комунальних підприємств у запровадженні роздільного збору сміття.

#конференція #проект

92 перегляди0 коментарів