top of page
  • Фото автораПрес-служба

Новини ОДПІ


Платники Новоселиччини, Хотинщини та Герцаївщини допускають порушення при виплаті заробітної плати та сплаті податків до бюджетів

Про це повідомляють у Новоселицькому управлінні Головного управління ДФС у Чернівецькій області. Зокрема в управлінні акцентують увагу, що моніторинг роботодавців (юридичних та фізичних осіб – підприємців) з правильності нарахування заробітної плати проводять постійно, наприклад дотримання виплат мінімального розміру - 3723 грн.

Так, за 2 квартал 2018 року кількість суб`єктів господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам менше мінімальної становить 80 СГД юридичних осіб та 47 фізичних осіб підприємців. Серед них, 73 юридичні особи які займаються сільським господарством, мисливством та надання пов’язаних із ними послуг.

«Здебільшого проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб» – розповідає керівник районного управління Яна Габовда .

Також посадовець звертає увагу осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців щодо контролю за офіційним оформленням та персоніфікованою сплатою єдиного соціального внеску.

Рекомендації найманим працівникам про посилення контролю зумовлено тим, продовжує Яна Михайлівна, що на початок вересня 2018 року заборгованість платників лише зі сплати ЄСВ у Новоселицькому, Хотинському, Герцаївському районах склала 4570,4 тис. грн.

Серед боржників які систематично не сплачують податок на доходи фізичних осіб, військовий збір, єдиний соціальний внесок є: ТОВ ТПК «Грін Рей», ПП «Родничок-Транс», ФГ «Відродження - 2007», ТОВ «Даломан Груп» - сума несплачених податків до бюджетів усіх рівнів становить 900,0 тис. грн.

У податковій інспекції радять кожному боржнику враховувати, що за порушення строків сплати єдиного внеску та інших податків і зборів передбачено фінансову відповідальність.

Для уточнення та проведення звірення стану розрахунків по платежах податківці запрошують громадян до Центрів обслуговування платників податків Новоселицької ОДПІ та її відділень (Герцаївське відділення та Хотинське відділення Новоселицької ОДПІ) за місцем реєстрації або здійснити за допомогою інформаційного ресурсу «Електронний кабінет платника».

Щодо, здійснення подальших заходів податківцями району - то виявлення фактів порушень платниками податків податкового та іншого законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам буде активізовано, оскільки 5 вересня Уряд ухвалив розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» - наголошує Яна Габовда.

Як правильно оформити найманого працівника та відповідальність за порушення трудового законодавства

В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС в Чернівецькій області нагадують, що відповідно до норм трудового законодавства, працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення органу фіскальної служби.

Оформлюючи нового працівника на роботу, суб’єкту господарювання необхідно:

- укласти в письмовій формі трудовий договір (п. 6 ч. 1 ст. 24 Кодексу законів про працю України; форма трудового договору з фізичною особою затверджена наказом Мінпраці від 08.06.2001 № 260);

- оформити наказ про прийняття на роботу (заповнюють типову форму № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затверджену наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року № 489);

- повідомити ДФС про прийняття працівника на роботу (постанова КМУ від 17 червня 2015 р. № 413).

При цьому необхідно пам’ятати, що повідомлення про прийняття на роботу подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413.

Таке повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем їх обліку як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

У разі не подання повідомлення до ДФС до суб’єкта господарювання застосовуються фінансові санкції (штраф) у розмірі 1 мінімальної заробітної плати – 3723 грн.

А у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податків Управлінням Держпраці застосовується штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (111690 грн.), установленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

За недотримання мінімальних держаних гарантій в оплаті праці – тягне за собою штраф у розмірі 37230 грн. за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – розмір штрафу складатиме 11169 грн.

Крім того, інформуємо, що 5 вересня цього року Уряд ухвалив розпорядження „Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення”, яким передбачено проведення Державною службою України з питань праці, Державною фіскальною службою України, Пенсійним фондом України, Національною поліцією України, іншими центральними органами виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Цей нормативний документ передбачає посилення координації органів державної влади в питаннях проведення роз’яснювальної роботи, здійснення заходів щодо виявлення фактів застосування не задекларованої праці, а також перегляд актів органів виконавчої влади та внесення змін до них з метою посилення контролю за оформленням трудових відносин.


22 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, 3 березня в Реєстрі електронних документів на сайті ДПС з'явилися електронні формати для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. У податковій