top of page
  • Фото автораПрес-служба

У Строїнцях старшокласників знайомили із сільгоспвиробництвом


Сьогодні, старшокласники навчальних закладів сіл Рингач та Динівці відвідали одне з найпотужніших сільськогосподарських підприємств Новоселиччини АПОП «Золотий Колос». Підприємство розвиває одразу кілька напрямків. Тут вирощують та збирають: зернові, ягоди та фрукти, виготовляють: яблучний сік, яблучні чіпси, пастилу та сухофрукти. Ще один напрямок – тваринництво.

На сьогоднішній день підприємство забезпечує постійною роботою близько 100 осіб та близько 100 осіб сезонною роботою.

Голова підприємства Степан Глігор запросив школярів ознайомитись з роботою садівника та провів екскурсію по яблуневому саду. Нині тут працюють близько 50 людей, які збирають та сортують яблука.

Пізніше, екскурсія перенеслася на одне з полів господарства, де наразі збирають сою. Степан Савович розповів майбутнім абітурієнтам про можливості розвитку агропромислового комплексу на теренах саме нашого краю. Про специфіку роботи агрономів, комбайнерів, трактористів. Та наголосив про нестачу кваліфікованих кадрів у цих напрямках.

Провідний фахівець Новоселицької районної філії обласного центру зайнятості Інга Бурдужук ознайомила присутніх з послугами, які надає служба зайнятості України. Про перспективи та можливості набуття професій, вмінь та навичок за сприянням служби зайнятості. Поміж іншого присутні ознайомились і з умовами працевлаштування на сезонних та тимчасових роботах. Адже більшість людей, які працюють в сільськогосподарських підприємствах - працюють сезонно.

На завершення екскурсія перемістилася на територію фрукто- та зерносховищ. Учні були вражені масштабами підприємства та зраділи можливість в невимушеній обстановці поспілкуватись з його безпосереднім керівником. Степан Глігор пригостив дітей пастилою, яблучними чіпсами власного виробництва та з великим задоволенням відповідав на питання молодого покоління.

Професіографічна екскурсія, як одна з форм профорієнтаційної роботи, дає можливість побачити внутрішній зміст професії, отримати інформацію із першоджерел, поспілкуватись як і з роботодавцями, так і з професіоналами своєї справи. Подібні заходи особливо корисні саме для тих учнів, які ще вагаються з вибором професії та напрямку навчання після отримання атестатів.

#Строїнці

107 переглядів0 коментарів