top of page
  • Фото автораПрес-служба

Міський голова взяла участь у Дні діалогу з владою


У Тернополі відбувся День діалогу з владою, участь в якому взяла міський голова Марія Нікорич.

Цей традиційний щорічний захід слугує майданчиком для обговорення питань і вироблення спільної позиції органів державної влади та Асоціації міст України щодо результатів реформи місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення територіальних громад, впровадження секторальних реформ, удосконалення законодавчої бази. День діалогу з владою проводиться Асоціацією міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).

В заході взяли участь близько 400 учасників – голови громад-членів Асоціації міст України, народні депутати, представники парламенту, уряду та профільних міністерств, а також проектів міжнародної технічної допомоги – партнерів Асоціації міст України, експертного середовища.

Відкрив День діалогу з владою Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко.

Асоціація міст зібрала близько 200 проблемних питань громад. У тому числі ті, що не були вирішені після минулорічного форуму в Одесі. Більшість учасників наголошували на тому, що наявними обсягами освітньої та медичної субвенцій не забезпечена потреба громад в коштах – через відсутність адекватних нормативів та формул розрахунку цих обсягів. Розподіл областями між місцевими бюджетами додаткової дотації на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я розцінюється як нерівномірний, необ’єктивний та упереджений. Коштів місцевих бюджетів не вистачає і для виконання інших переданих державою у 2016- 2018 роках повноважень. Перед учасниками Форуму виступив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Робота Дня діалогу з владою продовжилася на трьох панельних дискусіях з питань стану та перспектив децентралізаційної реформи, бюджетного забезпечення територіальних громад через призму секторальних реформ, містобудування та житлово-комунального господарства. Участь в дискусіях взяли Віце-прем’єрміністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, голова Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Сергій Власенко, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер, народний депутат України, постійний представник Голови АМУ у Верховній Раді України Оксана Продан, Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Міністр соціальної політики України Андрій Рева, заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк та інші. Йшлося, зокрема, про розподіл державних субвенцій між місцевими бюджетами, реформування та фінансування медицини, освіти, надання субсидій і пільг. Учасники Дня діалогу з владою прийняли Звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. У Зверненні Асоціації міст України у вищих органів влади просять вирішити низку найактуальніших питань місцевого самоврядування. Зокрема, закріпити в Конституції нову модель місцевого самоврядування, основану на принципах децентралізації, прийняти проект закону щодо територіально-адміністративного устрою України, забезпечити зарахування до місцевих бюджетів 75% податку на доходи фізичних осіб, належний рівень обсягів освітньої та медичної субвенцій, справедливий механізм розподілу додаткових дотацій на утримання закладів освіти і охорони здоров'я, зменшити розрахункову наповнюваність класів для міських громад, до складу яких входять села, де є середні навчальні заклади тощо. Також, за пропозицією Фастівської міської ради, міста і громади запрошено приєднатись до Всеукраїнської Естафети Єднання, яку проведуть в Україні з нагоди 100-річчя проголошення Акту Злуки між УНР та ЗНР.

#засідання

19 переглядів0 коментарів