top of page
  • Фото автораПрес-служба

Фестиваль професій пройшов у Новоселиці


Сьогодні на центральній площі Новоселиці відбулися профорієнтаційні майстер-класи «Доторкнись до професії». Пізнати себе, зазирнути у світ професій, дізнатися куди піти вчитися, отримати консультації фахівців центру зайнятості змогли учні шкіл Новоселицької ОТГ.

Учасників та гостей заходу привітали заступник голови Державної служби зайнятості Роман Криган, заступник голови Чернівецької ОДА Михайло Павлюк, голова Новоселицької РДА Євгенія Бойко, голова Новоселицької міської ради ОТГ Марія Нікорич та інші.

Професії представляли і рекламували Управління національної поліції в Чернівецькі області, 11-а частина державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернівецькій області, Новоселицька районна організація Товариства Червоного Хреста України спільно з Новоселицьким медичним коледжем БНМУ, центр перукарського мистецтва «ВІВАТ» пропонував спробувати себе в ролі перукаря та візажиста, фотограф Едгар Каланча надав практичні поради у створенні професійного фото, власник ресторану - лаунч-бару "VІР-Rossana" - Оксана Беженар представила професію офіціанта. Стати на кілька хвилин різьбярем по дереву і бересті, живописцем, столяром, реставратором допомагали майстри своєї справи з Вищого професійного художнього училища №5. Чернівецьке вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету надало можливість спробувати доторкнутися до професій кондитера та кухаря, а представники Державного професійно-технічного навчального закладу "Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту" продемонстрували майстерність коваля та сантехніка. Чернівецький коледж дизайну та економіки представив професії модельєра, фінансиста та бухгалтера. Не обійшлося на святі професій і без національно-етнічних - азам української та молдавської вишивки навчала майстриня національної вишивки Софія Рошка.

Загалом майже двадцять локацій, понад 20 професій! Ковалі, перукарі, столяри, реставратори, сантехніки, фотографи, фінансисти, модельєри, кондитери, профконсультанти і не тільки продемонстрували свої вміння і презентували професії.

На сам перед захід був покликаний аби учні 8-11 класів знайшли відповідь на питання «Ким бути?» А якщо точніше - з’ясувати для себе ким бути і якими стежками, якою дорогою йти по життю.

В сучасному світі жодне свято не обходиться без танців. Зі своєю творчістю, здобутками та досягненнями ознайомили та продемонстрували учасники школи народного танцю «Букурія», художній керівник та хореограф Сергій Рябко.

Під час заходу працювали фотозони «Урожайна осінь», «Ательє модистка», «Народні промисли Новоселиччини».

#святкування

50 переглядів0 коментарів