Прес-служба
Новини ОДПІ
"Єдинники", які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, повинні застосовувати РРО

У Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області нагадують, що «єдинники», які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО в обов’язковому порядку незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу.
Що стосується товарів, то постановою КМУ від 16 березня 2017 року № 231 затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО.
Перелік містить вісім груп товарів:
- «Вироби із чорних металів»;
- «Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»;
- «Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;
- «Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»;
- «Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»;
- «Годинники всіх видів та їх частини»;
- «Музичні інструменти; їх частини та приладдя»;
- «Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».
Загалом в групах понад 50 підгруп і усього понад 300 позицій товарів.
Також варто пам’ятати, що такі суб'єкти господарювання мають застосовувати РРО, якщо оплата за відповідні товари проводиться у готівковій формі.
Подання підприємцями звіту щодо єдиного внеску за себе. В який термін та за якою формою?
В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області підприємці на загальній системі оподаткування та підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Звіт подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до Порядку №435 від 14.04.2015 із зазначенням типу форми «початкова».
Підприємці на загальній системі оподаткування та підприємці, які обрали спрощену систему, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV та отримують пенсію або соціальну допомогу.
Звіт зазначеними особами не подається.
Але, у разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску зазначеними підприємцями, вони формують та подають Звіт самі за себе (форма №Д5 до Порядку №435 від 14.04.2015), один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Зазначена норма передбачена п. 2, п. 3 розд. ІІІ «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого наказом МФУ від 14.04.2015 № 435.
Відрахування до соціальних фондів на Новоселиччині та Герцаївщинні цьогоріч зросли на 26 мільйонів гривень
В Новоселицькому управлінні ГУ ДФС у Чернівецькій області повідомляють що з початку 2018 року роботодавці Новоселицького та Герцаївського районів спрямували на соціальні потреби 142883,1 тис. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
При цьому індикативний показник за 10 місяців виконано на 101,0 відсотка, а це означає, що додатково Пенсійний фонд та інші державні соціальні фонди отримали понад 2479,7 тис. гривень.
Якщо ж порівняти з аналогічним періодом минулого року, то темп росту надходження внеску склав понад 122,6 відсотків, таким чином загальна сума надходжень зросла на 26362,3 тис. гривень.
У фіскальній службі району звертають увагу, що на рівень відрахувань єдиного соцвнеску вплинули такі фактори, як процес детінізації ринку праці, збільшення кількості суб‘єктів господарювання, які сплачують ЄСВ за найманих працівників, та, відповідно, розширення кола легально працюючих найманих працівників.
«Кошти єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування спрямовуються на забезпечення соціальних потреб. Отже мешканцям краю гарантоване забезпечення фінансування пенсій, захищених соціальних гарантій на випадок безробіття, нещасних випадків чи професійних захворювань та інших виплат. Ми вдячні усім хто легально працює, чесно сплачує податки та робить вчасні відрахування до державних соціальних фондів», – підкреслює начальник Новоселицького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Яна Габовда.