top of page
  • Фото автораПрес-служба

Міський голова М. Нікорич бере участь у форумі у Відні


Міжнародна спільнота цікавиться прогресом децентралізації в Україні. З цією метою Організація з безпеки та співробітництва у Європі організувала у Відні інформаційний захід для представників дипломатичних місій країн-учасниць ОБСЄ.

Перебіг децентралізації в Україні, результати та виклики реформи представили на заході перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ольга Лішик та голова Новоселицької ОТГ Чернівецької області Марія Нікорич, - про це повідомляє decentralization.gov.ua.

Децентралізація за порівняно короткий час забезпечила сприятливі умови для розвитку громад і регіонів, чим здобула високу підтримку суспільством.

Новоселицька ОТГ, що на Буковині, на своєму прикладі продемонструвала, як працює децентралізація. Громада створилася наприкінці 2017 року, об’єднавши 5 сільських рад (майже 23 тис населення). Ця громада є поліетнічною і вбачає в цьому переваги. Новоселицьку ОТГ голова Марія Нікорич називає громадою поліетнічної культури та національно-релігійної толерантності. За її словами, тут вільно звучать українська, румунська, російська мови та ідиш, співпрацюють і взаємозбагачуються національні культури. У низці навчальних закладів громади дисципліни викладають українською та румунською мовами. Про це розповіла учасникам форуму Новоселицький міський голова М. Нікорич.

Користуючись інструментами децентралізації, громада отримала можливість розвивати спортивну культуру і створювати спеціальні інфраструктурні об’єкти за фінансової підтримки держави та власних коштів.

В Новоселицькій ОТГ створено сприятливий клімат для залучення інвестицій – це ще одна перевага децентралізації за словами голови Марій Нікорич. Вона поінформувала про заплановане будівництво фотовольтаїчної електростанції в селі Строїнці (потужність 4950 кВ). Енергетична компанія «Буковинська енергетична компанія» планує інвестувати у будівництво 6,8 млн євро.

«В інвестиціях ми вбачаємо не тільки економіку. Для наших людей це ще і можливість працювати вдома, бути зі своїми сім’ями, це шанс реалізувати себе там, де ти народився і працювати на розвиток саме своєї громади і країни. Без децентралізації ми б нічого не змогли змінити», - додала Марія Нікорич.

Перший заступник Міністра висловив подяку Організації з безпеки та співробітництва у Європі за підтримку децентралізаційних процесів в Україні.

#візит

82 перегляди0 коментарів