top of page
  • Фото автораПрес-служба

Через спалювання сухої трави спалахнуло декілька масштабних пожеж


Протягом останніх днів на території Новоселицької ОТГ виникло декілька пожеж, причиною яких стало бездумне спалювання сухої трави.

Зокрема у неділю, 17 березня рятувальники та працівники КП "Новоселицька міська тепломережа" протягом понад 7 годин боролися із пожежею,яка спалахнула на міському сміттєзвалищі у с. Маршинці.

У понеділок кілька пожеж поставили під загрозу житлові будинки і підприємства в районі елеватора і лісоскладу у Новоселиці. Протягом дня рятувальники м. Новоселиця та с. Котелеве боролися з вогнем на значних площах, запобігаючи розповсюдженню вогню.

Вкотре доводимо до відома кожного жителя громади про те, що спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміття ЗАБОРОНЕНО законодавством.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 51 до 170 грн.

Відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом карається штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2-х до 5-ти років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин та інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Шановні громадяни! Ніколи не забувайте про правила пожежної безпеки. Попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену пожежею

Відділ цивільного захисту населення Новоселицької міської ради ОТГ

#рятувальнаслужба #цивільнийзахист

54 перегляди0 коментарів