top of page
  • Фото автораПрес-служба

Звітували старости


Відбулася сесія Новоселицької міської ради. Виконувачі обов'язки старост сіл громади доповіли про виконання функцій місцевого самоврядування у старостатах Новоселицької об'єднаної громади, зроблене у селах громади у 2018-му році, проблеми, які вдалося вирішити та ті, які необхідно долати в нинішньому році.

Одною із найбільших залишається ремонт доріг державного значення, які цього року у жахливому стані і завдають проблем жителям населених пунктів. При тому, що держава цього року ще не виділила жодної копійки на ремонт таких доріг, відремонтувати їх за місцевий кошт не є можливим, хоча поточний ремонт окремих ділянок місцевих доріг вже розпочато. Є проблеми з вуличним освітленням, станом окремих будівель соціального призначення тощо.

Міський голова Марія Нікорич та депутати звернули увагу на необхідність постійної роботи з підприємцями та користувачами землі в населених пунктах, збільшення надходжень до бюджету, тісної співпраці з населенням для вирішення соціальних проблем кожного села, розвитку освіти, медицини, культури і спорту. На жаль, не скрізь ця робота є достатньою. З окремим зауваженнями роботу в. о. старост визнано задовільною, а їхні звіти будуть опубліковані, для того, щоб жителі населених пунктів змогли оцінити роботу своїх очільників.

Жваву дискусію викликав звіт про виконання рішення виконавчого комітету міської ради " Про стан медичного обслуговування населення Новоселицької ОТГ" з яким виступив директор КНП "Центр первинної медико-санітарної допомоги новоселицького району" Новоселицької районної ради Вячеслав Бежан. Він доповів про кількість жителів громади, які уклали з сімейними лікарями декларації. Цей показник в громади складає 73%, що є одним із найвищих взагалі в області, але при цьому досить неоднорідний - від 25% у Рингачі до понад 90 у Строїнцях. На цьому етапі виникає чимало проблем, пов'язаних із недосконалістю і швидкістю проведення реформи медичної галузі. При цьому вже з 1 квітня почали діяти нові правила щодо фінансування галузі, "впровадження" електронних рецептів тощо. Втім, як запевнив В'ячеслав Бежан, в Новоселицькій ОТГ ситуація нормальна, всі пацієнти отримуватимуть необхідну первинну допомогу і ліки за електронними рецептами, поліпшується матеріальна база, реалізуються проекти, спрямовані на поліпшення надання медичної допомоги населенню. Депутати і присутні на сесії поставили чимало питань, стосовно медичної галузі та заходів для її нормального функціонування в умовах реформи.

Сесія прийняла рішення про затвердження рішення виконавчого комітету міської ради "Про внесення змін до міського бюджету", "Про внесення змін до міського бюджету на 2019 рік", заслухала звіт про хід реорганізації Котелівської та Зеленогайської сільських рад шляхом приєднання до Новоселицької громади. Затверджено положення "Про тендерний комітет з процедур закупівель Новоселицької міської ради", про внесення змін до складу тендерного комітету.

Розглянуто 140 питань щодо землекористування, з яких прийняті відповідні рішення.

#сесіяміськради

108 переглядів0 коментарів