top of page
  • Фото автораПрес-служба

У Новоселиці розпочалася підготовка до створення центру надання адмінпослуг


У Новоселицькій ОТГ побували представники Програми "U-LEAD з Європою" з метою вивчення стану підготовки до створення ЦНАП.

Регіональні спеціалісти Західного регіону Програми «U-LEAD з Європою» та представники Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування побували у приміщеннях, які є комунальною власністю ОТГ з метою вивчення їх придатності для створення об’єднаного центру надання адміністративних послуг та надали рекомендації щодо відповідності вимогам Програми.

У залі засідань проведено нараду за участі голови ОТГ Марії Нікорич, працівників виконавчих органів міської ради, відповідальних за створення ЦНАП, посадових осіб, які надають послуги, старост та працівників старостатів громади, керівників постійних комісій та депутатів міської ради, громадських активістів. Під час наради спеціалісти Програми «U-LEAD з Європою» розповіли про етапи створення ЦНАПІВ, методичною та матеріальною допомогою, яку надаватиме Програма, вимоги щодо майбутнього приміщення ЦНАПУ, види і методику надання адміністративних послуг населенню, кадрового забезпечення підрозділів Центру, технічне і матеріальне забезпечення тощо. Розповіли про довід інших громад, де такі центри, створені за сприяння Програми «U-LEAD з Європою» вже успішно працюють.

Для довідки: «U-LEAD з Європою» є міжнародною програмою, яка фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією.

«U-LEAD з Європою» робить внесок у створення багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Це включає такі основні цілі:

1.Посилення спроможностей ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою впровадження реформ регіональної політики та децентралізації (GIZ). Це включає в себе вертикальну та горизонтальну координацію та розвиток спроможності на всіх рівнях управління по всій Україні.

2.Розширення прав і можливостей об’єднаних громад з метою надання високоякісних послуг громадянам, що робить внесок у реформу децентралізації . Для цього передбачається створення чи модернізація до 600 незалежних центрів надання адміністративних послуг, які відповідають очікуванням громадян, та розроблення ІТ-рішень для якісного надання адміністративних послуг (реалізується проектами SKLInternational, eGA та NIRAS Sweden AB).

Предметом обговорення було також питання створення Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Новоселицькій ОТГ, умови його розміщення, забезпечення оргтехнікою та відповідними програмами.

#засідання

94 перегляди0 коментарів